Benko Bilgisayar Yazılım ve Temiz Enerji Sistemleri
Benko
     
İLETİŞİMKuruluş: 1989

Faaliyet Alanları:


• Temiz Enerji Sistemleri
• Fen Bilimleri, Matematik ve Mühendislik yazılımları
• Mühendislik Proje Tasarım ve Danışmanlık
• Permakültür Uygulamaları ve Doğal Yaşam (Belentepe Çiftliği)


Temiz Enerji Sistemleri ile 2000 yılında tanıştık. Uludağ eteklerindeki arazimizde (Belentepe Çiftliği) enerji ihtiyacımızı karşılamak üzere araştırma içindeyken tesadüf eseri edindiğimiz 100 Watt/saat gücünde bir güneş paneli ile kendi enerjimizi üretmeye başladık.

Zaman içerisinde sistemde kapasite arttırımı yaptık ve rüzgar enerjisi ile de tanıştık. Sistemimize rüzgar gülleri ekledik. Akabinde elektrik enerjisini verimli bir şekilde ısıtma ihtiyacımızda kullanılabilirliğini araştırırken toprak altı ısıtma (heat pump) sistemleri ile tanıştık ve uyguladık. Bu arada ciddi tecrübeler kazandık.

Temiz enerji sistemlerinin eko sisteme ve insani etik değerlere uygunluğuna inandık. Çevremizin de bu sistemler ile tanışmasını sağlamak amacı ile 2004 yılında ilk ithalatımızı yaparak temiz enerji sistemleri ekipmanları satışına ve montajına başladık.

Bu zamana kadar şebeke elektriğinin olmadığı kırsal bölgeler çoğunlukta olmak üzere bir çok proje gerçekleştirdik.

Biz, bu sistemlerin insanoğlunun geleceğini iyi yönde şekillendireceğine ve eko sisteme aykırı diğer enerji kaynaklarının yerini almaları gerektiğine inanarak, doğru bildiğimiz yolda, yolumuza devam edeceğiz.

Untitled Document

Benko Bilgisayar Yazılım Mühendislik İnşaat ve Tic. Ltd. Şti.
Demirci Mah. Anıl Sokak No: 4 16059 Nilüfer / BURSA
Telefon:
0(532) 386 19 47
Eposta: info@benkoltd.com