Benko Bilgisayar Yazılım ve Temiz Enerji Sistemleri
Benko
ANASAYFA   |   HAKKIMIZDA   |   İLETİŞİM
deprem alanı
DEPREM MÜH.
TÜRKİYE'DE
DÜNYA'DA
BİNA KONTROL FORMU

Bu alanı geliştirmedeki yegane amacımız sıradan bir kişinin dahi deprem hakkında anlaşılır bir bilgiye sahibi olması ve ülkemiz için çok önemli olan bu konuda kendi üzerine düşen görevi yerine getirmesine bir nebze yardımcı olabilmektir.

Hepimiz biliyoruz: deprem ülkesiyiz ve depremle yaşamayı öğrenmek zorundayız. Gün geçmiyor ki bir uzman profesörümüz televizyon ekranından bizi uyarıyor, şu kadar zaman içinde şu büyüklükte bir deprem olma olasılığı var. Ama bahsedilmesi gereken ise: depremle nasıl yaşayacağımız, yani yaşadığımız mekanlar depreme dayanıklı nasıl yapacağımız veya mevcut mekana depremde ne olacağını bilmemiz... Umarız bu alan sizi bu konularda biraz daha aydınlatır.

Hazırlayan:

Taner Aksel
Genel Müdür, Benko Ltd.
Master, MsCE University of Cincinnati, A.B.D. 1993
Uzmanlık Konusu: Yapıların Deprem Davranışı Tesbiti

 

Kitap Duyurusu

Kritik Eşik Kitabı

Kritik Eşik: İklim Değişikliğinde ve İnsanlık Medeniyetinde
Dönülmez Noktaya Doğru

Kitap Tanıtımı için Tıklayın

Deprem, ekonomik kriz, paskalya adası, sumatra gergedanı ve Konya Ovası'nın suyu… bunların aralarındaki benzerlik nedir?

İnsanlığı ve Türkiye'yi yakın gelecekte neler bekliyor?

Doğada birşeyler değişiyor ve bu değişim, doğanın kendi düzeninden kaynaklanmıyor; güneşteki patlamalardan veya güneş ışınlarındaki artıştan da kaynaklanmıyor; Allah'tan hiç kaynaklanmıyor. Bu değişimin asıl nedeni ve kaynağı insanların ta kendisi: hızlı nüfus artışı ve hızlı şehirleşme ile doğanın kirletilmesi, doğal ekosistemlerin yokedilmesi; hızla artan insan aktiviteleri ve tüketim ile havaya salınan sera gazları, dünyanın tüm dengelerini ve tüm yaşamı tehdit eden büyük bir değişime neden oluyor ve kritik eşikler aşılıyor...

Untitled Document

Benko Bilgisayar Yazılım Mühendislik İnşaat ve Tic. Ltd. Şti.
Demirci Mah. Anıl Sokak No: 4 16059 Nilüfer / BURSA
Telefon:
0(532) 614 99 43
Eposta: info@benkoltd.com