Benko Bilgisayar Yazılım ve Temiz Enerji Sistemleri
Benko
<<BENKO ANASAYFA   |   HAKKIMIZDA   |   TEMİZ ENERJİ   |   İLETİŞİM
deprem alanı
İLETİŞİM

<<Yazılımlar / Maple17 Akademik Deneme Sürümü Online Kurslar
Maple 17 Broşür (ing.)
Maple 17 Yenilikleri
Maple Tanıtım Filmi
MapleTA ile Online Sınav
MapleTA Web Alanı
MapleTA Kaynak Merkezi
MapleSim ile Simülasyon
Global Optimization Toolbox
Örnek Dosyalar
Öğretmen için Kaynaklar
Maple ile Öğretim Kaynakları
Öğrenciler için Maple
Möbius Uygulamaları
Sınıfınıza, Öğrencilerinize Maple'ı Kazandırın!

Bentley Partner

Facebook
Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Tanıtım Filmleri
Staad Pro
Akademik Çalışmalarda Maple Yazılımları

Maple matematik yazılımının matematikçiler, bilim adamları ve mühendisler için çok popüler bir araç olduğunu biliyor olabilirsiniz. Bu yazılım düşünemeyeceğiniz kadar çok alan ve amaç için problemleri araştırma ve çözmede kullanılıyor.

Ancak Maple’ın matematik ve fen derslerini öğretmede de çok güçlü bir araç olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Maple yaratıcı bir şekilde kullanıldığında, öğrencilerin daha iyi ve daha hızlı öğrenmelerinde yardımcı olur ve öğrencilerin iş hayatlarında matematik teknolojisini kullanabilmeleri için onlara yardımcı olur. Teorileri aydınlatabilir, soyut fikirleri aydınlatabilir ve genel özelliklere biçim ve somutluk kazandırabilir.2013 yıl sonuna kadar sürecek olan kampanyamız dahilinde öğrenciler Maple'ı 199 TL'ye satın alabilirler. Detaylı Bilgi için Tıklayın.

Ayrıca yine yıl sonuna kadar akademik lisanslarda %15 ve üzeri indirim yapılmaktadır. Örnek olarak: Maple 17 yazılımı 1 kullanıcı akademik lisans ücreti 1750 USD + KDV yerine 1550 USD + KDV'ye indirilmiştir ve alınan 1 lisans için ayrıca ücretsiz olarak 2. aktivasyon kodu verilerek, 2 ayrı bilgisayarda kullanma hakkı tanınmıştır.

Liseler için kampanya: Kampüs dahilinde tüm bilgisayarlarda sınırsız sayıda Maple 17 kullanım lisans ücreti 3990 USD + KDV'dir. Veya bilgisayar laboratuvarında kurmak üzere, Maple 17 yazılımı kurulacak bilgisayar başına 150 USD + KDV ödenerek bireysel lisanslar da satın alınabilir.

Bilgi ve siparişler için:

Birant Aksel
Benko Bilgisayar Yazılım Ltd. Şti.
0(532)386 19 47
Eposta: destek@benkoltd.com


Maple

MapleSoft firması kısa süre önce 'Möbius Projesi'ni açıkladı. Zengin, interaktif matematik aplikasyonları oluşturmayı ve bunları farklı ortamlarda paylaşmayı sağlayan Möbius projesi artık aktif ve sizlerin de katkılarını bekliyor. Katılın ve kazanın:

Maple17


Bu kadar esnek bir öğretim aracı ile, öğretmen için en büyük zorluk, engin olasılıklar arasında nasıl bir yol çizilip Maple’ın gücünün sınıfa aktarılacağı olacaktır. Bu kadar çok komut, seçenek ve esneklik arasında kaybolmanız kolaydır. Nereden başlayacağınızı merak edebilirsiniz. Burada da size yol gösteriyoruz.

Eğer yeni kullanıcı iseniz, öğretici kısım ve kitapçığı size temel bilgileri verir. Http://www.Maplesoft/applications adresinde de öğretici bölümler bulursunuz.<Aritmetik hesaplama, denklem çözümleri, ifadeleri basitleştirme, fonksiyonlar ve grafikler çizdirme gibi temel konuları kolayca öğrenirsiniz. Ayrıca daha ileri konuları da bulacaksınız: Türev, integrasyon, sistem çözümleri, vektörler, kutupsal ve 3-boyutlu grafikler, mantık, istatistik, diferansiyel denklemler v.b.

Lise ve üniversite ders konularına örneklerin bulunduğu öğrenciler için hazırlanmış şu siteyi de ziyaret etmeyi ihmal etmeyin: http://www.Maplesoft.com/academic/students/

Öğretimde Maple’ın grafik, sembolik ve tablolarını kullanarak konu anlatım teksirleri, ödev kağıtları oluşturabilir; çalışmalarınızı Word’e grafik olarak yerleştirebilirsiniz.

Bazı temel işlemleri yapabilir hale geldikten sonra, Maple kullanarak öğrencilerinize gösterimler yapmaya sıra gelir. Bilgisayar karşısında ve sınıfta bir projeksiyon cihazı ile bazı basit gösterimler öğrencilerinizin dikkat ve ilgisini çekmeye yetecektir. Büyük polinomların bilgisayarla çarpımlarını anında alabilmek veya 3-boyutlu bir fonksiyonun gerçek zamanlı grafiğini görmek genelde tüm öğrencileri şaşırtır.

Sonraları direkt olarak derste anlattığınız konulara yönelik uygulamaları da göstereceksiniz. Örnek olarak, bir fonksiyondaki bir değeri değiştirince grafiğin nasıl değiştiğini anlatıp, orijinal fonksiyonu ve değişmiş halini aynı eksen üzerinde gösterebilirsiniz. Veya bir eğrinin teğetinin, bağımsız değişkeni artarken, bu eğri üzerinde nasıl yuvarlandığını animasyonla bile gösterebilirsiniz. Sonsuz olasılıklar sizi bekliyor.Maple ile sınıf gösterimleriniz daha uzun ve detaylı olmaya başlayınca, sonraki adım bunları öğrenci projelerine dönüştürmek olabilir. Bir konuyu sadece anlatmak ve sonucunu vermek yerine; Maple projelerinizi öyle bir tasarlayın ki, öğrenciler kendileri araştırarak sonuca ulaşsınlar, kendi sonuçlarını çıkarsınlar. Keşfedilerek öğrenilen konular nadiren unutulur.

İlk projeleriniz ek not projeleri veya takdir projeleri olabilir. Bunlar mükemmel hale geldiğinde sınıfa da ödev olarak verilebilir. En iyi yöntem tüm sınıfı bir bilgisayar laboratuvarına alarak onlarla bir ders saati geçrimek olacaktır. Tecrübeli bir Maple kullanıcısının laboratuvarda hazır olması gerekir- yani siz. Öğrenciler böyle bir çalışmayı, sınıfta tekdüze bir ders anlatımına tercih edeceklerdir. Bu çalışmaları sıfırdan da yapmanız gerekmiyor. Birçok proje başlangıcı için kaynağı: Http://www.Maplesoft/applications sitesinde bulacaksınız.Öğrenciler Maple ile laboratuvar uygulamalarına alıştıktan sonra matematik derslerinize de bir laboratuvar bileşeni eklemeyi düşünebilirsiniz. Teori ve pratik aplikasyonların birleşebilmesi için dersin ve laboratuvarın da birlikte kullanılması gerekliliği öğretim dünyasınca kabul edilmiş bir gerçektir. Matematik derslerinin de bundan ayrı tutulmasına bir gerekçe yoktur.

İlk Maple kullanarak vereceğiniz ödevde mutlaka internette araştırmayı da verin. Öğrenciler, www.Maplesoft.com/applications/ web sitesinde temel ve uygulamalı matematikten, kriptografiye; mühendislik, fizik, kimya, biyoloji, ekonomi, bilgisayar bilimi, grafikleme, ve sinyal işlemeye kadar geniş bir alanda yüzlerce örnek bulabilirler.

Bu sürekli gelişen çalışmada en son adım, Maple’ı mevcut derslere tam olarak adapte etmek olacaktır. Hem bilgisayar hem de kara tahta bulunan bir sınıf düşünün. Her ders, geleneksel konu anlatımı ve problem çözmenin yanında, sınıfın geneline gösterilen Maple uygulamaları ve bireysel öğrenci çalışmaları da içerir. O günün konuları önceden bilgisayar ağına yerleştirilmiş olur ve öğrenciler bu hazır konuları açarak çalışmaya başlayabilirler. Öğretmen Maple’ı kullanarak örnekler içerisinde öğrencileri yönlendirebilir ve temeldeki matematiksel kavramlar hakkında fikir yürütmelerini öğrencilerden isteyebilir.

Genel olarak, bir yazılımı kullanmak ta bir kalem ve defter kullanmak kadar doğal ve işlevsel olacaktır. İdeal olan ise, tüm öğretmenler Maple’ı kullandıklarında öğrenciler de tüm eğitim süreçlerinde bu teknolojiye daha da ısınacaklar ve bunu öğrenmenin doğal bir parçası olarak göreceklerdir.

Matematik eğitiminin geleceğinin bu olduğuna inanıyoruz. Çoğumuz hala bir mühendislik dersinde teknik bir diyagramı cetvelle çizmek için veya işletme dersinde bir hesap çizelgesini elle hesaplarken harcanan emek ve zamanları hatırlarız. Nasıl artık bu işler bilgisayar sayesinde tarih olduysa, matematikte de benzer bir geçiş mutlaka yaşanacaktır. Güzel olan artık buna imkan verecek teknolojinin sizin ayaklarınıza kadar geldiğidir. Siz de Maple ile en modern eğitim yönteminin bir parçası olmaya ne dersiniz?

Matematik dersleri yanında Maple; fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik gibi diğer birçok derslerde de çok faydalı bir araç olabilir.

Bir fen dersinde önemli birçok kavramın gerisinde hep matematik vardır. Ancak, eğer öğrenci bu fikirler gerisindeki matematiğe aşina değilse, bu konular üzerinde durulmaz. Örnek olarak herhangi bir fen giriş dersinde diferansiyel denklemlerin uygulamalarına, türev, integrasyon ve serilere girilmez çünkü bu konular öğrencinin o anki akademik seviyesi için uygun olmayabilir. Ancak Maple’ın matematik gücü bu konuları da uygun kılabilir. Fen öğretmeni matematik metodun temel prensiplerini kullanarak, teorisine girmeden uygulamasını Maple ile gösterebilir.

Ve tabii ki, öğrenciler hem matematik hem de fen derslerinde Maple kullanırlarsa bundan ayrıca bir sinerji doğar. Bu nedenle geniş alanda, tüm kampüs çapında bir kullanım da uygun olabilir.

Untitled Document

Benko Bilgisayar Yazılım Mühendislik İnşaat ve Tic. Ltd. Şti.
Demirci Mah. Anıl Sokak No: 4 16059 Nilüfer / BURSA
Telefon:
0(532) 614 99 43
Eposta: info@benkoltd.com